Ana Sayfa / Filmler / Organize İşler Sazan Sarmalı Ersin Korkut


Organize İşler Sazan Sarmalı Ersin Korkut

2019 yapımı Organize işler filminde rol alan Ersin Korkut usta oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan ve Kıvanç Tatlıtuğ ile rol almıştır. Pokemon Ersin rolü kısa tutulmasına rağmen iyi güldürdüğünün kanatinde olan yorumlar yapılmıştır.

Organize işler Sazan Sarmalı Resimleri

Filmin Konusu dolandırıcılık hikayesini anlatmaktadır. Asım Noyan’ın kızı Nazlı Noyan’ın müstakbel eşi nikah günü bir dolandırıcı çetesi tarafından dolandırılır. Nazlı Noyan bu olay üzerine uzun süredir görüşmediği babasından yardım ister. Fakat müstakbel eşi Bahadır’ a babasını bir doktor olarak tanıtır. Bu sırada Asım Noyan da bir baba ve oğlu kunduz’ u sazan sarmalı denen bir dolandırıcılık yöntemiyle dolandırır. Kunduz çalınan parasını bulmak amacıyla Sarı Saruhan denen bir adamdan yardım ister. Olaylar bu şekilde başlar.
Asım Noyan damadını dolandıran kişiyi ararken Sarı Saruhan ve Kunduz’un da onu aradığından habersizdir. Asım Noyan damadının dolandırılması sayesinde kızıyla arasında oluşan buzları eritmeye başlar. Gelişen olaylar sonucunda Asım Noyan’ın damadı Bahadır, onun doktor olmadığını öğrenir ve Nazlı’dan ayrılmaya karar verir. Fakat bu her iki taraf için zor geçen bir süreç olur. Daha fazla dayanamazlar ve barışırlar. Bu sırada Bahadırı dolandıran kişilerin izlerine rastlarlar ve onların peşlerine düşerler. Aynı sırada Sarı Saruhan ve Kunduz da Asım Noyan’ın izlerine rastlarlar. Bunun sonucunda bir kovalamaca başlar. Asım Noyan ve damadı izlerini kaybettirirler fakat Sarı Saruhan ve Kunduz Asım Noyan’ın adamlarını yakalarlar.
Asım Noyan ve damadı çalınan parayı bulup evlerine gelirler. Tam sevinç yaşarlarken Sarı Saruhan ve Kunduz da oraya gelirler. Yaşanan olaylar sonucunda Sarı Saruhan, Asım Noyan’ın bulduğu parayı ondan geri alır. Bahadır parasının tekrar gittiğine üzüldüğü sırada yanlarında getirdiği dolandırıcı adamın üstünde bir miktar para daha bulurlar.

Filmin sonunda Nazlı Noyan Asım’dan bir tercih yapmasını ister. Ya işini tercih edecektir ya da kızını tercih edecektir. Kendisini seçecekse tekrar yapılacak nikahına gelmesini ister. Fakat Asım nikaha gelmez. Nikahı dışarıdan kamera ile izler. Daha sonra nikah konvoyunun önünü keser. Asım Noyan ne kızından vazgeçmiştir ne de işinden vazgeçmiştir.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *